قبلی
به سایت فروش تولیدات مجموعه مازن کنل خوش آمدید
به سایت فروش تولیدات مجموعه مازن کنل خوش آمدید
مشاهده
سگ ژرمن شپرد آماده فروش
سگ ژرمن شپرد آماده فروش
مشاهده
سگ ژرمن بلک  آماده فروش
سگ ژرمن بلک آماده فروش
مشاهده
سگ روتوایلر آماده فروش
سگ روتوایلر آماده فروش
مشاهده
(3)
(0)
معرفی نژاد روتوایلر
نژاد سگ روت وایلر (Rottweiler) در ایام قدیم مورد توجه صاحبان گله قرار گرفته و حتی به سگ پلیس گله نیز معروف بود زیرا آنها علاوه بر اینکه روز ها باید مراقب گله بودند شب ها نیز پاسبانی از گله را در مقابل راهزنان بر عهده می گرفتند. ولی از سال 1900 بدلیل صفات ممتازش مورد توجه پلیس قرار گرفت و بعنوان سگ نگهبان اهمیت پیدا کرد. این نژاد دارای گردنی قوی با سری پهن و گوشهای کوچک سیاه رنگ است و با وجود سنگین بودن بسیار چابک و سریع است. روتویلر ذاتا حیوان خشنی نیست ولی با این همه در مقابل دشمن بسیار خطرناک است. این حیوان حافظه ای بسیارقوی دارد و تعلیماتی که آموخته هیچ موقع فراموش نمی کند علاوه براین وی بسیار مطیع و وقت شناس بوده وتربیتش آسان می باشد.

     معرفی نژاد روتوایلر

خلق و خو:

این سگ بسیار با هوش و آرام بوده و اعتماد به نفس قابل توجهی دارد. خانواده اهمیت قابل توجهی برای این سگ دارد - آنها عاشق کودکان و مطیع بزرگسالان هستند. باید توجه شود که این نژاد بسیار به امنیت و مراقبت از خانواده اهمیت میدهد پس باید مراقب بود که این نوع خلق و خو از حد خود خارج نشود . تربیت این سگ بسیار ساده است اما باید توجه داشت که تربیت روت و ایلر ها باید از سن پایین صورت بگیرد و در صورتی که میخواهید به عنوان سگ خانگی مورد استفاده قرار بدهید حتما باید تمرین های اجتماعی شدن در بین انسان ها و دیگر حیوانات را به صورت مداوم از تولگی انجام دهید. باید توجه شود که نقش این سگ را به عنوان follower (دنبال کننده) نگاه داشت تا از حرکات بد اخلاقی آن جلوگیری شود.


     سگ روتوایلر

شرایط نگهداری:

برای نگهداری در آپارتمان مناسب است به شرط آنکه در طول روز فعالیت بدنی کافی داشته باشد. یک حیاط کوچک می تواند مکان مناسبی را برایش فراهم کند. به راحتی میتواند در هوای سرد بیرون دوام آورد به شرطی که سر پناهی یا لانه ای داشته باشد. همچنین به گذراندن زمان هائی در داخل خانه با خانواده علاقه دارد. اگر یک رتوایلر را گوشه ای ببندید و بروید احتمال بروز صفات بد بسیار زیاد است و بهتر است رتوایلری اجتماعی تربیت کنید تا رتوایلری وحشی.

فعالیت بدنی:

روتوایلر احتیاج به ورزش فیزیکی روزانه در کنار تمرین های فکری دارد. راه پیمائی دویدن و بازی در محیط باز در کنار تمرین های آموزشی (فرامینی که آموزش دیده است) را بسیار دوست دارد. علاقه وافری به آب خنک در هوای گرم دارد.

     معرفی نژاد روتوایلر

پوشش و آراستن:
 
رتوایلر ها نیاز به شستشو و برس کشی مداوم ندارند و این یکی از حسن های این نژاد است و به حداقل آرایش نیاز دارد اما بیاد داشته باشید که ناخن ها به سرعت رشد میکنند و نیاز به کوتاه شدن است وگرنه امکان ترک خردن ناخن ها وجود دارد . گوش ها باید در بازه های زمانی منظم تمیز شوند تا از عفونت های احتمالی جلوگیری شود. دندان ها نیاز به مسواک و رسیدگی دارند


تاریخچه:

گفته میشود که رتوایلر ها از ریشه ماستیف ها از مولوسوس همراه با رومیان به مناطقی از اروپا برده شده اند که امروز آلمان نام دارد . این نژاد وظیفه محافظت از گاو های گله های آلمانی را بر عهده داشت. رومیان برای کشاورزی و دامپروری مناطقی از آلمان امروزی را انتخاب کردند و در مناطق کشاورزی و دامپروری کلبه هایی با سقف های قرمز میساختند . 600 سال بعد هنگامی که کاوشگران در حال جستجو و حفاری بودند به یک حمام و کلبه رومی بر خوردند و نام این منطقه را رات ویل که به معنی کاشی قرمز بود گذاشتند .
در منطقه رات ویل ، رتوایلر ها نه تنها محافظ گاو ها بودند بلکه در گوشت فروشی ها نیز نهگبانی میدادند و به سگ قصاب ها معروف شده بودند تا جایی که قصاب ها کیف پول های خود را به گردن سگ هایشان میبستند تا مطمئن باشند که جای پولهایشان امن است. با پیدایش راه آهن کم کم شیوه حمل و نقل با گاو ها کم شد و رتوایلر ها رو به انقراض رفتند . در سال 1882 سگی در آلمان با نام رتوایلر از استاندارد های امروزی بسیار فاصله داشت . در سال 1901 اولین باشگاه پرورش رتوایلر شروع به کار کرد . باشگاه های فراوانی در اروپا سعی بر پرورش حرفه ای رتوایلر داشته اند.


 موفق باشید
                     ماازن کنل-مجموعه پرورش سگ نگهبان                                                        
 
telegraminstagramfacebook