قبلی
به سایت فروش تولیدات مجموعه مازن کنل خوش آمدید
به سایت فروش تولیدات مجموعه مازن کنل خوش آمدید
مشاهده
سگ ژرمن شپرد آماده فروش
سگ ژرمن شپرد آماده فروش
مشاهده
سگ ژرمن بلک  آماده فروش
سگ ژرمن بلک آماده فروش
مشاهده
سگ روتوایلر آماده فروش
سگ روتوایلر آماده فروش
مشاهده
(6)
(0)
معرفی نژاد بلژین مالینویز
باهوش ، با اعتماد به نفس ، سخت کوش

بلژین مالینویز- BELGIAN MALINOIS

     معرفی نژاد بلژین مالینویز

تاریخچه:
 
بلژین مالینویز برای اولین بار در قرن 19 به رسمیت شناخته شد و در سال 1892 اولین استاندارد خود را ثبت کرد. درسال 1898 کلاب برگر بلگه در سال 1908 باشکاه ملی سگ با نام سوسیته و در سال 1910 باشگاه جرو-اننن دا-ال ثبت و روی این نژاد کار کردند . بلژین مالینویز در سال 1912 وارد لیست سازمان جهانی سگ شد . در سال 1908 پنج سگ بلژین مالینویز وارد پلیس نیویورک شدند و در سال 1911 شروع به واردات و تکثیر این نژاد کردند . این نژاد تا قبل از شروع جنگ جهانی دوم در امریکا بسیار محبوب بود اما پس از جنگ و با پیدایش نژادژرمن شپهرد روز به روز محبوبیت این نژاد سیل نذولی به خود گرفت اما از سال 1959 با در نظر گرفتن مسابقات ای کی سی این نژاد دوباره شکوفا شد و این بار بیش از قبل در دنیا به شهرت رسید .

     معرفی سگ نژاد مالینویز
 
مشخصات نژاد Belgian Malinois

بلژین مالینویز سگیست خوش ترکیب زیبا در ظاهر با سر و گردنی خوش فرم. این نژاد قویست، چابک با بدنی عضلانی، هوشیار و سرزنده. کل بدن به بیننده احساس قدرت و استحکام را می دهد بدون اینکه ذره ای حس تنبلی در آن باشد. نر بدنی درشت تر و جذاب تر از ماده ی همتای خود دارد و ماده دارای بدنی ظریف می باشد.
اندازه و نسبت
قد نرها 60 تا 65 سانتیمتر و ماده ها 55 تا 60 سانتیمتراز بالای جناق سینه می باشد. نرهای بلندتر از 67 و کوتاهتر از 57 سانتیمتر رد صلاحیت می شوند. این محدوده برای ماده ها بالای 62 و زیر 52 می باشد. طول بدن از استخوان سینه تا باسن باید با ارتفاع سگ برابر باشد. اما گاهی اوقات طول ماده ها برای تسهیل در امر شیردهی از ارتفاعشان بیشتر است. استخوانبندی به نسبت قد تقریبا سنگین است اما سگ ظاهری متعادل دارد، نه خیلی لاغر و تو خالی و نه پهن و دوکی شکل.


پوشش و آراستن:
 
بلژین مالینویز ها به علت کم بودن میزان خز شان بسیار راحت برس کشی میشوند و نیاز به رسیدگی زیاد ندارند. شما این نژاد را برس کشی میکنید تا فقط خز های مرده اش را جمع کنید و نیاز کمی به رسیدگی دارند و موهاشون تو سرتاسر خانه شما را نمیگیرند . ناخن ها باید به صورت مرتب کوتاه شوند و داخل گوش ها باید هر ماه تمیز شوند.

      سگ مالینویز

 ورزش:
 
بلژین مالینویز سگی بسیار بسیار فعال است و شما باید فضایی برای این سگ محیا کنید تا بتواند انرژی زیاد خود را خالی کند . داشتن یک حیاط متوسط اجباری است و شما باید هر روز زمانی را برای کارو ورزش این نژاد در نظر بگیرید.
 
 سلامت:
 
بلژین مالینویز ها یکی از سالم ترین نژاد ها هستند و احتمال داشتن بیماری موروثی در این نژاد بسیار کم است

     موفق باشید                                                                                        . مجموعه پرورش سگ نگهبان مازن کنل

 
telegraminstagramfacebook